Ćwiczenia „POLIGON 2018”

15 maja na terenach byłego poligonu wojskowego w Okonku, odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek PSP i OSP z terenu powiatu złotowskiego, pilskiego oraz szczecineckiego. Tematyką ćwiczeń był rozwijający się pożar lasu.

Podczas realizowania założenia, doskonalone były takie czynności jak prowadzenie bezpośredniego natarcia na pożar, organizacja punktów czerpania wody, tworzenie buforów wodnych wraz z przepompowywaniem i dowożeniem wody na duże odległości, a także organizacja łączności i sprawdzenie dojazdu drogami pożarowymi.

Działania strażaków wspierały służby leśne Nadleśnictwa Okonek, Policja oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Łącznie w ćwiczeniach brało udział ponad 120 strażaków (29 samochodów pożarniczych).

zdjęcia: OSP Lotyń, KP PSP Złotów, Starostwo Powiatowe w Złotowie