Działania w ostatnich dniach sierpnia

Tegoroczne zakończenie okresu wakacyjnego było bardzo pracowite dla strażaków z naszej jednostki.

W dniu 28 sierpnia o godzinie 13:20 wyjechaliśmy do zdarzenia drogowego na DK11 pomiędzy Lotyniem, a Szczecinkiem. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Pojazdami podróżowało łącznie 7 osób ale na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

W działaniach brały udział jednostki z JRG Złotów, OSP Lotyń, OSP Parsęcko oraz JRG Szczecinek.

Sobota 31 sierpnia zdecydowanie była najdłuższym dniem jeżeli chodzi o czas spędzony podczas działań.

Pierwszy wyjazd nastąpił o godzinie 14:20. Na parkingu w centrum miasta dziecko zatrzasnęło się w samochodzie. Rodzic cały czas obecny był na miejscu jednak brak możliwości otwarcia pojazdu spowodował, że konieczna była nasza interwencja.

Działania polegały na odwróceniu uwagi dziecka i wybyciu szyby aby móc otworzyć pojazd. Należy zaznaczyć, że temperatura powietrza w tym dniu wynosiła ponad 30 ℃. Dziecku szczęśliwie nic się nie stało co potwierdził przybyły na miejsce zespół Ratownictwa Medycznego.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło o 16:50 i dotyczyło zadymienia w lesie w okolicy Anielina. Do akcji udały się dwa nasze zastępy oraz zastęp OSP Lotyń. Na miejscu rozpoznano pożar poszycia leśnego na obszarze ok. 10 arów.

Ogień ledwo został ugaszony, a zastępy OSP Okonek zostały przedysponowane do pożaru sterty słomy w Ciosańcu.

Działania przy tym zdarzeniu trwały aż do dnia następnego do godziny 5:40 rano. Całkowitemu spaleniu uległo ok. 120 ton słomy.

W działania zaangażowanych było 11 zastępów Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.