Dzieci odwiedziły strażaków

W dniu 7 maja naszą jednostkę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Delfinek w Okonku.

Wizyta przedszkolaków miała związek z obchodami Dnia Strażaka, które przypadają na dzień 4 maja. Podopieczni przedszkola Delfinek podziękowali strażakom za ich codzienną służbę i wręczyli własnoręcznie zrobione upominki.

Oczywiście czym była by wycieczka do remizy bez zaprezentowania najmłodszym sprzętu znajdującego się w jej wnętrzu. Druhowie pokazali dzieciom wyposażenie, dali przymierzyć ubrania bojowe oraz hełmy, co być może zaszczepi w dzieciach „bakcyla pożarnictwa” i w przyszłości zaowocuje poprzez wstąpienie w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na zakończenie dzieci miały możliwość poczuć się jak prawdziwy strażak i mogły polać wodą z węży oraz zobaczyć jak daleko sięga strumień środka gaśniczego podawanego z działka wozu bojowego.