Nowi strażacy w naszych szeregach

W tym roku do naszych szeregów dołączyły dwie nowe osoby – Adam Szordykowski i Michał Gajowniczek.

Obaj są już po szkoleniu podstawowym strażaków-ratowników co upoważnia ich do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych, podejmowanych przez okonecką OSP.

P4050004

Adam od kilku lat angażuje się w pracach na rzecz OSP Okonek m.in. poprzez udział w zebraniach, pracach porządkowych na terenie remizy oraz uroczystościach takich jak Boże Ciało, adoracje przy grobie Chrystusa czy też Dzień Strażaka.

Szkolenie podstawowe ukończył w Szczecinku, z racji tego, że uczęszcza tam do Liceum o profilu ochrona przeciwpożarowa. Szkolenie oczywiście zgodne z programem nauczania z 2006 roku i przeprowadzane przez strażaków z KP PSP w Szczecinku.

Michał natomiast swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął w marcu tego roku. Po pozytywnym przejściu badań lekarskich został skierowany na szkolenie podstawowe, organizowane przez Komendę Powiatową PSP w Złotowie. Nauka trwała 2 tygodnie (od 17 do 28 marca) i podczas zajęć nabył podstawowe umiejętności wykorzystywane w zawodzie strażaka.

Oboje byli już na swoich pierwszych akcjach wykazując się dużym zaangażowaniem.

Życzymy wytrwałości i dumy z bycia strażakiem! Jednocześnie cieszymy się, że coraz więcej młodych osób chętnie zapisuje się do straży aby nieść pomoc innym.

Patryk Szpura

DSC_0169

DSC_0164

DSC_0158

DSC_0128

DSC_0167