Odnowienie uprawnień ratownika

W dniach 4-6 kwietnia, w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZOSP RP w Kirach koło Zakopanego, odbył się kurs weryfikacyjny z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków OSP z terenu województwa Wielkopolskiego. W szkoleniu wziął udział nasz druh – Marcin Kisiel.

fotki (7)

Wyjazd nastąpił w czwartek  3 kwietnia pociągiem z Poznania. Zajęcia przypominające wiedzę prowadzone były cały dzień w piątek i sobotę przez wykwalifikowanych instruktorów na co dzień pracujących w zespołach Państwowego Ratownictwa Medycznego i Państwowej Straży Pożarnej.

Egzamin przeprowadzony został w niedzielę. Na ogólną liczbę 24 uczestników, tylko jedna osoba nie zdała a trzeba zaznaczyć, że egzamin jest naprawdę trudny natomiast komisja egzaminująca wymaga dużej wiedzy i pełnego profesjonalizmu.

Tym właśnie sposobem, druh Marcin Kisiel przedłużył swoje uprawnienia na kolejne 3 lata.

Patryk Szpura