Dzisiejszy dzień 21 marca 2022 roku zapisał kolejną kartę w historii okoneckiej jednostki OSP. To właśnie dzisiaj po ponad trzydziestu latach braku drużyny MDP odbyła się pierwsza zbiórka dla wszystkich chętnych dzieci.

Frekwencja dopisała z czego ogromnie się cieszymy.

Zbiórkę poprowadzili druhowie Marek Mikietyński, Patryk Szpura i Kacper Kaluta.

W kilku zdaniach druhowie przedstawili ogólny zakres tematyki jaka będzie podejmowana podczas kolejnych zbiórek oraz jak często spotkania będą organizowane.

Następnie na placu za remizą strażacy przeprowadzili pokaz sprzętu strażackiego, a młodzi adepci pożarnictwa mogli spróbować swoich sił w operowaniu prądem wody co okazało się nie lada wyzwaniem.

Drogie dzieci i młodzieży !

Cieszymy się, że tak licznie przybyliście i wykazujecie chęć uczestnictwa w szkoleniach i pogłębiania wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Do zobaczenia na kolejnej zbiórce.