Poszukiwania zaginionej kobiety

Od piątku 1 grudnia do niedzieli 3 grudnia włącznie, służby powiatu złotowskiego, pilskiego oraz wsparcie w postaci Specjalistycznych Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych z Poznania i Wołczkowa brały udział w akcji poszukiwawczej zaginionej 77 letniej kobiety – mieszkanki Okonka.

Zaginiona wyszła z domu z zamiarem pójścia z psem na spacer. Udała się w bliżej nieokreślonym kierunku, prawdopodobnie tereny leśne.

W dniu zaginięcia w godzinach wieczornych z kobietą był jeszcze kontakt telefoniczny jednak później się urwał. Z rozmowy jednak wynikało, że znajduje się na obszarach leśnych lub terenach podmokłych.

Pomimo wysiłku wielu osób: strażaków, policjantów, leśników, specjalistów z dziedziny poszukiwań z Grup Poszukiwawczych, przewodników z psami ratowniczymi oraz nowoczesnej technologii, kobiety nie udało się zlokalizować.

Działania każdego dnia trwały od wczesnych godzin rannych do późnych wieczornych.