Śmiertelne zdarzenie na trasie Okonek-Lotyń

20 lutego po godzinie 9:00, na drodze krajowej nr 11 odcinek Okonek-Lotyń, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenie, stwierdzono zderzenie samochodu dostawczego z maszyną przeznaczoną do prac drogowych ciągniętą przez pojazd ciężarowy.

Samochód dostawczy leżał na boku, a w środku znajdował się nieprzytomny kierowca. Strażacy przy użyciu zestawu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego i wydobyli go na zewnątrz. Będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon kierowcy. Równolegle do prowadzonych działań ratowniczych podano także pianę na rozbity pojazd w celu zabezpieczenia wycieku płynów eksploatacyjnych.

W działaniach uczestniczyły zastępy straży pożarnej z jednostek OSP Okonek, OSP Lotyń, JRG Złotów, JRG Szczecinek oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja i Inspekcja Transportu Drogowego.