Strażacy na festynach

W maju oraz czerwcu, druhowie okoneckiej ochotniczej straży pożarnej dwukrotnie byli uczestnikami festynów rodzinnych zorganizowanych w Szkole Podstawowej oraz na plaży miejskiej.

Obecność strażaków na tego typu imprezach jest szczególna, ponieważ dzieci, a także osoby starsze mogą zobaczyć jakim wyposażeniem dysponuje jednostka, porozmawiać z druhami o działalności i funkcjonowaniu straży pożarnej, a także nabyć wiedzę z zakresu prawidłowego alarmowania służb i udzielania pierwszej pomocy.

Na każdym z festynów dzieci mają także możliwość wczuć się w rolę strażaka poprzez przymierzenie ubrań i hełmów, zobaczenia wozu bojowego od środka, a także polania wodą ze strażackiego węża.

Punktem kulminacyjnym jest zawsze podanie wspólnie z druhami z OSP Lotyń, piany gaśniczej wytworzonej agregatem piany lekkiej, w której dzieci chętnie się bawią.

Przy szczególnie gorącej aurze, chętni uczestnicy festynów mogą ochłodzić się przy kurtynach wodnych rozstawionych przez strażaków.