Tragedia na przejeździe kolejowym

2-go stycznia w samo południe strażacy z OSP Okonek, OSP Jastrowie, OSP Podgaje oraz JRG Złotów udali się do wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Podgaje.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu GBARt z naszej jednostki i rozpoznaniu potwierdzono zderzenie pociągu osobowego relacji Katowice-Słupsk z pojazdem osobowym marki Volkswagen Golf, w którym znajdowały się dwie osoby zakleszczone.

Działania strażaków w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu poszkodowanych z rozbitego pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych, a następnie na wsparciu prowadzonych działań medycznych przez przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Ratownictwa Medycznego, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pomimo długotrwałej próby przywrócenia czynności życiowych osobom poszkodowanym, lekarz stwierdził ich zgon.