Wybuch gazu w mieszkaniu

Do zdarzenia doszło w dniu 14 listopada o godzinie 14:00 w pobliskim Anielinie.

Eksplozja gazu nastąpiła w pomieszczeniu kuchennym budynku mieszkalnego. W chwili wybuchu na szczęście w środku nie było lokatorów. Przebywająca w domu kobieta zdążyła opuścić mieszkanie na chwilę przed zdarzeniem.

W wyniku wybuchu nagromadzonego w pomieszczeniu gazu z butli, kuchnia wraz z wyposażeniem stanęła w płomieniach. Pozostałe pomieszczenia zostały uszkodzone i okopcone.

p1030054

Pierwszy na miejscu był zastęp z OSP Okonek. Strażacy zabezpieczeni w aparaty oddechowe przeszukali pomieszczenia w celu upewnienia się czy w środku na pewno nie pozostały żadne osoby, a następnie ugasili rozprzestrzeniający się pożar.

p1030057

Chwilę po rozpoczęciu działań, na miejsce przybyły dodatkowe siły i środki z OSP Lotyń, a także Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Złotowie.

Dalsze działania polegały na oddymieniu budynku, dogaszeniu tlących się elementów oraz wyniesieniu spalonego wyposażenia na zewnątrz.

p1030066

p1030067