Wypadek drogowy – Lędyczek-Podgaje

2 czerwca o godzinie 22:15 zastępy OSP Okonek ponownie tego dnia zostały zadysponowane do zdarzenia.

Na drodze krajowej nr 22 pomiędzy miejscowościami Lędyczek-Podgaje, samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w słup energetyczny, który w wyniku zderzenia się złamał.

Pojazdem podróżowały łącznie trzy osoby. Pasażerowie opuścili pojazd przed przyjazdem służb ratowniczych natomiast kierowca został zakleszczony i nie był w stanie się wydostać.

Przybyli na miejsce strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie po potwierdzeniu przez służby energetyczne braku napięcia w sieci przystąpili do akcji ratowniczej.

Przy użyciu zestawu narzędzi hydraulicznych utworzono dostęp do poszkodowanego kierowcy, a następnie razem z zespołem ratownictwa medycznego ewakuowana poszkodowanego poza pojazd.

W działaniach uczestniczyły zastępy straży pożarnej z: Okonka, Złotowa oraz Lędyczka, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.