Wypadek drogowy – zakleszczony kierowca

25 lipca o godzinie 17:05, dwa zastępy OSP Okonek zostały zadysponowane do wypadku drogowego na wysokości miejscowości Chwalimie (droga krajowa nr 22).

Po dotarciu na miejsce stwierdzono czołowe zderzenie samochodu osobowego typu bus z pojazdem ciężarowym. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy.

Mężczyzna kierujący busem został zakleszczony w pojeździe. Do jego uwolnienia konieczne było użycie hydraulicznych narzędzi ratowniczych.

 

 

Po utworzeniu dostępu, Ratownicy Medyczni ewakuowali poszkodowanego na zewnątrz, a następnie po zaopatrzeniu przekazali załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która wykonała dalszy transport drogą lotniczą.

W działaniach uczestniczyło łącznie pięć zastępów straży pożarnej z jednostek OSP Okonek, OSP Podgaje i JRG Złotów, Zespół Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policja.