Wypadek po zderzeniu ze zwierzyną

Dwa rozbite samochody osobowe, przecięta na pół łania oraz osoba poszkodowana to efekt wypadku, do którego doszło w dniu 12 listopada o godzinie 21:45.

Do zdarzenia doszło na trasie Okonek – Podgaje (droga krajowa nr 11), gdzie na zakręcie na jezdnię wprost pod jadący samochód wybiegła samica jelenia.

W wyniku zderzenia zwierzę zostało rozerwane na dwie części i uderzyło w drugi z jadących pojazdów co doprowadziło do jego dachowania. Tym pojazdem podróżowała tylko jedna osoba, która wydostała się z pojazdu o własnych siłach. W środku natomiast pozostało rozerwane zwierzę, które wpadło do środka przez przednią szybę.

Pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie udzieliło dwóch druhów z OSP Okonek, którzy akurat przejeżdżali tym odcinkiem drogi. Do czasu przyjazdu służb ratowniczych zabezpieczyli również miejsce zdarzenia.

W działaniach uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.