Wypadek podczas koszenia zboża

W dniu 25 lipca po godzinie 13:00 na polu między miejscowościami Pniewo-Samborsko doszło do poważnego wypadku.

W trakcie prowadzenia prac polowych do zbiornika na zboże umiejscowionego wewnątrz kombajnu wpadł mężczyzna doznając szeregu obrażeń.

Na miejsce jako pierwszy dotarł zastęp GBARt z OSP Okonek. Strażacy zabezpieczyli kombajn oraz przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie pozostającemu w środku zbiornika.

Chwilę później dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, strażacy z JRG w Złotowie, OSP Pniewo i OSP Jastrowie. Na miejscu wylądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy wspólnymi siłami zaopatrzyli poszkodowanego, a następnie ewakuowali go na zewnątrz gdzie został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala specjalistycznego śmigłowcem LPR.