Zagrożenie wybuchem kotła C.O

„Zagrożenie wybuchu kotła C.O w Lędyczku przy ul. Kościuszki” – takie zgłoszenie strażacy otrzymali w dniu 13 stycznia o godzinie 22:52.

W chwili przybycia, w kotle C.O przebiegał proces spalania. Z uwagi na brak prądu, pompka cyrkulacyjna nie była w stanie tłoczyć wody do grzejników co w następstwie mogło doprowadzić do zwiększenia ciśnienia i zagotowania wody w kotle.

Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska i nadzorowaniu całej instalacji. Chwilę później dostawa energii została wznowiona i sytuacja wróciła do normy. Na miejsce przybył dowódca zmiany z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie, który sporządził stosowną dokumentację.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdjęcia: Patryk Szpura