Zanieczyszczenia w rzecze Czarnej

Tłuste plamy unoszące się na tafli wody w rzecze Czarnej w Okonku – takie zgłoszenie otrzymali strażacy w dniu 11 lutego 2015 o godzinie 16:30.

Do rozpoznania zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z OSP Okonek. Chwilę później, strażacy ustalili miejsce wycieku  substancji prawdopodobnie pochodzenia ropopochodnego do rzeki, jakim okazał się odpływ studzienek burzowych jednego z zakładów działającego na terenie Okonka.

P2110007

Na miejsce przybyli, także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie, Policja oraz strażacy Specjalistycznej Grupy Rozpoznania Chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pile.

Działania strażaków polegały na ustawieniu zapory sorpcyjnej z kostek słomy w dwóch miejscach: przy miejscu wycieku do rzeki oraz na spiętrzeniu wody przy ul. Lipowej.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji.