Agresywne owady oraz plama oleju

22 lipca o godzinie 12:55, strażacy z OSP Okonek zostali równocześnie zadysponowani do dwóch zdarzeń.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło agresywnych owadów a dokładniej szerszeni w budynku gospodarczym przy ul. Niepodległości. Podczas prac remontowych, na poddaszu pracownicy natknęli się na gniazdo szerszeni znajdujące się w słomie. Natychmiast przerwali pracę i poinformowali straż pożarną. Przybyli na miejsce druhowie, ubrani w kombinezony ochronne weszli do środka i usunęli w całości gniazdo owadów.

zdjęcie podglądowe: Patryk Szpura

P8200004

Drugie zgłoszenie związane było z rozlanym olejem na jezdni w miejscowości Pniewo.

Jak się okazało, na zakręcie samochód osobowy najechał na kamień w wyniku czego uszkodził miskę olejową. Olej, który wyciekł stanowił bardzo duże zagrożenie dla poruszających się pojazdów.

W tym przypadku działania polegały na zneutralizowaniu substancji za pomocą sorbentu.

zdjęcia: Marek Mikietyński, Patryk Szpura

P7220001