Pożar wiaty rekreacyjnej – Łomczewo

Doszczętnie spalona wiata, to efekt pożaru, który wybuchł w nocy 23 lipca w miejscowości Łomczewo.

Do zdarzenia zastępy GCBA i GBA zostały zadysponowane o godzinie 3:52. Z chwilą dotarcia cały obiekt był już spalony.

Zniszczenia są tak duże, gdyż do pożaru doszło o wiele wcześniej niż w momencie zaalarmowania straży pożarnej. Z uwagi, że była to noc, większość mieszkańców spała, dlatego nikt nie dostrzegł zagrożenia wcześniej.

Pożar miał miejsce w parku. Wiata była konstrukcji drewnianej, w środku znajdowały się stoły i ławki oraz murowany grill. Do obiektu doprowadzony był prąd ze skrzynki elektrycznej, która również uległa spaleniu.

Działania strażaków polegały na dogaszeniu pogorzeliska oraz zabezpieczeniu terenu.

Na miejsce przybył dowódca zmiany JRG w Złotowie, Policja, Pogotowie Energetyczne oraz sołtys wsi Łomczewo.

Patryk Szpura
zdjęcia: Marcin Kisiel

P7230001

P7230002

P7230005

P7230006

P7230012

P7230008