Dwa pożary lasu jednego dnia

Pierwszego dnia lipca o godzinie 10:00 dwa zastępy OSP Okonek udały się w okolice Jastrowia aby wspomóc inne jednostki w gaszeniu pożaru lasu.

Na miejscu panowało bardzo silne zadymienie, które utrudniało akcję gaśniczą. Zastępy, które jako pierwsze dotarły na miejsce szybko ograniczyły rozprzestrzenianie się ognia, a dalsze działania skupiły się na dokładnym przelaniu pożarzyska dużą ilością wody.

Oprócz strażaków z jednostek OSP i PSP w gaszeniu brał udział także samolot gaśniczy „Dromader”, który dokonał 3 zrzutów wody oraz służby leśne.

Kolejny pożar powstał po godzinie 13:00 w lesie przy drodze krajowej nr 22 nieopodal Podgaja.

Na miejsce zadysponowana została jednostka OSP Podgaje oraz OSP Okonek. Druhowie z Podgaj jako pierwsi dotarli na miejsce i szybko opanowali sytuację, dzięki czemu udało się uniknąć rozprzestrzenienia na większy obszar.