Wypadek, pożar i wiatrołomy

W czwartek 21 czerwca zastępy OSP Okonek do zdarzeń wyjeżdżały cztery razy.

Pierwsza wyjazd do zdarzenia był rano ok. godziny 8:00. Na krajowej 11 zaraz za Okonkiem w kierunku Podgaj przewrócił się pojazd ciężarowy przewożący drewno. Poszkodowany został kierowca pojazdu.

Kolejne wyjazdy zaczęły się chwilę przed godziną 15:00.

O godzinie 14:50 dwa zastępy udały się do Lędyczka gdzie w płomieniach stanął las. Na miejsce pierwsi przybyli strażacy z OSP Lędyczek, którzy skutecznie ograniczyli rozprzestrzenianie się ognia. Dalsze działania polegały na dogaszeniu zarzewi ognia i dokładnym przelaniu terenu dużą ilością wody.

Następne zgłoszenie ze Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie wpłynęło w trakcie prowadzonych działań przy pożarze lasu. Na drodze krajowej nr 11 leżało powalone drzewo, które utrudniało przejazd pojazdów. Nastąpiło przegrupowanie sił i środków i jeden zastęp OSP Okonek udał się w wyznaczone miejsce.

Strażacy ledwo zdążyli usunąć powyższe zagrożenie i wpłynęło kolejne zgłoszenie – w Okonku przy ul. Niepodległości na garaż spadł konar.

Tutaj działania skupiły się na usunięciu wiatrołomu z obiektu i wycięciu innej nadłamanej gałęzi.

jak się później okazało była to już ostatnia tego dnia interwencja.

Po trzech godzinach od chwili zaalarmowania zastępy wróciły do jednostki gdzie następnie druhowie wyczyścili i przygotowali sprzęt do kolejnych akcji.