Działania w dniu 25 lipca 2019

Tego dnia nasze zastępy były cztery razy wzywane do akcji.

Pierwszy wyjazd zanotowano o godzinie 11:36. W Wilczych Laskach w powiecie szczecineckim doszło do pożaru zboża. Do zdarzenia wyjechał zastęp GCBA jednak podczas jazdy został zawrócony do jednostki ponieważ sytuacja na miejscu została opanowana.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 16:40. Na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Lędyczkiem a Podgajem zderzyły się czołowo dwa pojazdy. Strażacy wspomogli działania zespołów Ratownictwa Medycznego w udzielaniu pomocy osobą poszkodowanym oraz zabezpieczyli pojazdy i miejsce zdarzenia.

Gdy działania na miejscu dobiegały końca, zastęp GBARt został przedysponowany do kolejnego wypadku drogowego tym razem przed miejscowością Jastrowie.

Motocykl, którym podróżowały dwie osoby został uderzony przez pojazd ciężarowy. Do czasu przyjazdu naszego zastępu oraz karetki, pomocy udzielał strażak z naszej jednostki, który akurat podróżował tym odcinkiem drogi i najechał na to zdarzenie.

Mniej więcej w tym samym czasie w Jastrowiu na ul. Konopnickiej doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Do akcji zostało zadysponowane kilkanaście zastępów straży pożarnej z terenu powiatu w tym zastęp GCBA z naszej jednostki.

Akcja gaśnicza była dość wymagająca dla strażaków z uwagi na duże zadymienie oraz wysoką temperaturę gazów pożarowych. Tego dnia temperatura powietrza również była dość wysoka co dodatkowo utrudniało prowadzenie działań.