Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej

11 czerwca gościliśmy na festynie z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Okonku.

Strażacy przygotowali dla dzieci oraz ich rodziców kilka ciekawych atrakcji.

Do największych z nich należała tradycyjnie piana gaśnicza ale dużym zainteresowaniem cieszyła się również konkurencja, która polegała do uzupełnieniu hydronetki wodą nalewaną kaloszem do węża strażackiego, a następnie strąceniu strumieniem wody pachołka.

IMG_9605

IMG_9571

Silniejsi mogli spróbować swoich sił w przenoszeniu jajka rozpieraczem ramieniowym i tu trzeba zaznaczyć, że tylko jednej osobie udało się nie uszkodzić skorupki !

IMG_9480

Oprócz zabawy, strażacy tradycyjnie prowadzili prewencję z zakresu tematyki przeciwpożarowej.

Tym razem omawianym tematem był pożar garnka z olejem.

Zostały zaprezentowane tu dwie metody: jak należy bezpiecznie ugasić palący się olej oraz jak nie należy tego robić.

IMG_9498
gdy pali się garnek z olejem, nigdy nie gaś go wodą !
IMG_9490
aby bezpiecznie ugasić olej, należy po prostu położyć na naczynie przykrywkę lub wilgotny ręcznik