Do grona osób przeszkolonych z naszej jednostki w zakresie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dołączył kolejny ratownik – dh Radosław Szczerbuk.

Radek na szkolenie pojechał w góry do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego ZOSP RP w Kościelisku koło Zakopanego.

Kurs obejmował 66 godzin zajęć teoretyczno-praktycznych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów i funkcjonariuszy PSP.

Oprócz ramowych zagadnień kursanci ćwiczyli również techniki ratownictwa wysokościowego i wodnego, ewakuacji poszkodowanych z ciasnych pomieszczeń, a także z pojazdów osobowych i ciężarowych.

20160608_164121

IMG_20160312_132356724

DSC_0034

DSC_0031

Zajęcia trwały codziennie od wczesnych godzin rannych do późnych popołudniowych, ale pomimo tak napiętego harmonogramu, był czas na chwilę wolnego i zwiedzenie okolicznych atrakcji m.in. zobaczenia skoczni narciarskiej, wejścia na Gubałówkę czy też posmakowania góralskiej kuchni.

Łącznie w szkoleniu brało udział trzydziestu strażaków-ochotników z województwa wielkopolskiego. Wszyscy zdali egzamin z wynikiem pozytywnym, otrzymując tym samym uprawnienia ratownika.

Organizatorem i fundatorem szkolenia był ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI ZWIĄZKU OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RP WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO.

DSC_0502