Ogólnopolski Turniej Rycerski w Okonku

W dniach 30.05 – 01.06.2014 w Okonku odbył się I Ogólnopolski Turniej Rycerski, w którym wzięło udział ok. 130 osób z Bractw Rycerskich z terenu całej Polski.

Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane z inicjatywy Pana Michała Iwańczyka z Okonka – członka Bractwa Rycerskiego Najemna Rota Strzelcza.

Turniej rozpoczął się w sobotę paradą rycerską ulicami miasta, gdzie pod Urzędem Miejskim, Burmistrz Okonka przekazał na ręce Pana Michała klucze do bram miasta.

Atrakcji na stadionie było co nie miara, można było zobaczyć walki rycerskie, pokazy rzemiosł dawnych, odwiedzić obóz rycerski a nawet zobaczyć pokaz artylerii średniowiecznej.

Jednak najwięcej ludzi, przybyło o godzinie 19:30, kiedy to rozpoczęła się inscenizacja bitwy historycznej przedstawiającej walkę o Okonek czyli dawny Racibórz.

W ramach pomocy przy organizacji, w imprezie wzięli udział także strażacy, których zadaniem było zabezpieczenie przeciwpożarowe inscenizacji oraz pomoc w udzielaniu pierwszej pomocy przy ewentualnym wypadku, do którego na szczęście nie doszło.