Okonecka 10-tka

W upalną niedzielę 20 lipca, strażacy z OSP Okonek, Pniewo oraz Lotyń, kolejny raz wzięli udział w zabezpieczeniu okoneckiego biegu lipcowego.

W tym roku trasa biegu przebiegała przez tereny leśne w okolicach dawnego poligonu wojskowego.

Wszystkie zespoły strażaków, rozmieszczone były na całej długości trasy, gdzie druhowie wskazywali biegaczom drogę oraz podawali napój i gąbki namoczone wodą.

Tego dnia „żar lał się z nieba” a piaszczysta droga znacząco utrudniała bieg. Aby zawodnicy mogli się schłodzić, strażacy z OSP Lotyń, rozstawili kurtynę wodną, co bardzo spodobało się uczestnikom.

Po zakończeniu zawodów, wszyscy udali się na poczęstunek, po którym dyrektor biegu Jan Czekała wspólnie z Burmistrzem Okonka Mieczysławem Raptą, podziękowali strażakom za współpracę i zaangażowanie.

P7200001

P7200003