W dniu 31 sierpnia chwilę przed godziną 16:00, na parkingu przy drodze K22, odcinek Lędyczek-Człuchów, doszło do pożaru pojazdu.

W chwili przyjazdu zastępów GBA i GCBA z OSP Okonek, strażacy zastali płonący pojazd, poszycie leśne oraz drzewa.

Podane zostały cztery prądy gaśnicze, które ograniczyły rozprzestrzenianie się ognia na obszar leśny oraz ugasiły bliżej niezidentyfikowany pojazd.

Dodatkowym zagrożeniem dla strażaków, okazała się butla z gazem, którą natychmiast zaczęto schładzać wodą.

P8310002

P8310003

Po chwili z lasu wyszła czteroosobowa rodzina, która jak się okazało, podróżowała tym pojazdem. Małżeństwo wraz z dziećmi, zatrzymało się na tym parkingu aby odpocząć i poszukać w lesie grzybów.

Niczego nie świadomi, nie wiedzieli, że podczas ich nieobecności, samochód typu camper zaczął się palić.

W chwili, gdy campera zajęły płomienie, ten samoistnie ruszył i przejechał dystans ok. 50 metrów zatrzymując się w lesie, gdzie w ekspresowym tempie uległ całkowitemu spaleniu.

P8310001

P8310005

P8310008

Na miejsce przybyli także strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie, służby leśne i Policja.

zdjęcia: Robert Horyń, Patryk Szpura