Zwycięstwo na zawodach sportowo-pożarniczych

30 sierpnia na stadionie w Tarnówce, rozegrały się zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z gmin Jastrowie-Okonek-Tarnówka. Łącznie wystartowało 7 drużyn. Najlepsza okazała się ekipa strażaków z OSP Okonek.

Tegoroczne zmagania strażaków, rozpoczęły się o godzinie 16:00. Otwarcia dokonał Wójt Gminy Tarnówka – Ireneusz Baran i to o jego puchar toczyła się rywalizacja.

Pierwszą konkurencją z jaką przyszło się zmierzyć, była sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami. Do pokonania były takie przeszkody jak: płotek, równoważnia, ściana, tyczki, rów z wodą oraz przyłączenie odcinka do rozdzielacza i zakończeniu go prądownicą.

Jak się okazało dla druhów z OSP Okonek, nie stanowiło to żadnego problemu, gdyż wszystkie przeszkody pokonali bezbłędnie uzyskując czas 68 sekund.

DSC_0608

Drugą i ostatnią konkurencją, było ćwiczenie bojowe. To widowiskowe zadanie polega na zbudowaniu linii ssawnej następnie głównej i strąceniu strumieniem wody tarczy oraz pachołków.

Również i tu strażacy spisali się bezbłędnie. Od padnięcia komendy start, do zakończenia zadania upłynęło tylko 37 sekund.

DSC_0637

Komisja sędziowska po podliczeniu czasów ogłosiła następujące wyniki:

1 miejsce – OSP OKONEK z łącznym czasem 105 s.
2 miejsce – OSP TARNÓWKA z łącznym czasem 107,2 s.
3 miejsce – OSP OSÓWKA z łącznym czasem 107,5 s.
4 miejsce – OSP LOTYŃ z łącznym czasem 108,1 s.
5 miejsce – OSP SYPNIEWO z łącznym czasem 125 s.
6 miejsce – OSP PODGAJE z łącznym czasem 135 s.
7 miejsce – OSP JASTROWIE z łącznym czasem 157 s.

Tym właśnie sposobem, drużyna strażaków z Okonka, zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej jak i pierwsze miejsce w gminie Okonek.

W klasyfikacji gminy Okonek, drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Lotyń, a trzecie miejsce przypadło druhom z OSP Podgaje.

Wręczenia pucharu głównego dokonał wójt gminy Tarnówka – Ireneusz Baran natomiast w klasyfikacji gminy Okonek, wręczenia dokonał zastępca burmistrza Okonka – Dariusz Rybak.

DSC_0703

Na zawodach nie zabrakło również kibiców. Tym, którzy przyjechali specjalnie z Okonka, dopingować naszą drużynę, serdecznie dziękujemy.

Kolejne takie sportowe zmagania odbędą się w 2016 roku na stadionie w Jastrowiu.

DSC_0630

zdjęcia: Jan Koczela, Kacper Kaluta