Pożar kotłowni – Wojnówko

W nocy 20 stycznia, zastępy z OSP Okonek oraz OSP Lotyń, a także dowódca z JRG w Złotowie, zostały zadysponowane do pożaru pomieszczenia budynku mieszkalnego w Wojnówku nieopodal Lotynia.

P1010848

Na miejsce pierwsi dotarli druhowie z Lotynia. Dowodzący akcją ustalił, że pali się pomieszczenie kotłowni. Ponadto panowało bardzo silne zadymienie ograniczające widoczność. Mieszkańcy przed przyjazdem straży, ewakuowali się na zewnątrz.

Rota strażaków zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszła do środka i podała środki gaśnicze na palące się rzeczy znajdujące się w pobliżu kotła centralnego ogrzewania.

P1010852

P1010854

P1010857

Dalsze działania polegały na oddymieniu pomieszczeń przy pomocy wentylatora oraz wyniesieniu spalonych elementów znajdujących się w bezpośredniej strefie pożaru. Dodatkowo kotłownia oraz pomieszczenia przylegle, zostały sprawdzone kamerą termowizyjną celem wykluczenia przeniesienia się ognia.

P1010849

P1010863

Działania prowadzone były w godzinach 01:40 – 03:10.

info., zdjęcia: Patryk Szpura