Pożar przewodu kominowego – Borucino

W sobotnie południe Nasza jednostka została zadysponowana do pożaru przewodu kominowego w miejscowości Borucino.

Do zdarzenia wyjechały dwa zastępy gaśnicze, które już po chwili były na miejscu zdarzenia.

Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na wygaszeniu paleniska, wybraniu sadzy z wyczystki kominowej oraz do czasu przyjazdu podnośnika hydraulicznego z JRG Złotów kontroli pomieszczeń budynku kamerą termowizyjną oraz miernikiem tlenku węgla.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia podnośnika hydraulicznego, strażacy wyczyścili przewód kominowy z zalegającej w nim sadzy za pomocą zestawu kominiarskiego.

Po zakończeniu działań dowódca zmiany JRG Złotów przekazał protokolarnie miejsce działań właścicielowi, a zastępy wróciły do koszar.