Pożar przewodu kominowego – Okonek

Dzisiejszego dnia o godzinie 10:42 zostaliśmy zaalarmowani do kolejnego już pożaru przewodu kominowego w Okonku przy ulicy Lipowej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu i wstępnym rozpoznaniu potwierdzono pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnym.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na wygaszeniu paleniska oraz wybraniu sadzy z wyczystki kominowej.

Kolejne działania polegały na ugaszeniu płonącej sadzy za pomocą lancy kominowej oraz sprawdzeniu pomieszczeń budynku kamerą termowizyjną oraz miernikiem tlenku węgla.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia podnośnika hydraulicznego z JRG Złotów strażacy wyczyścili przewód z zalegającej w nim sadzy.

W działaniach brały udział zastępy GCBA oraz GBA z OSP Okonek oraz podnośnik hydrauliczny z JRG Złotów.