Wspólnie zadbajmy o NASZĄ PLAŻĘ !

W sobotę 17 marca o godz. 9:00 nad jeziorem Bąk w Okonku w ramach czynu społecznego rozpoczną się prace pielęgnacyjne mające na celu upiększenie naszego jeziora. Ochotnicza Straż Pożarna w Okonku włącza się w to wydarzenie i zachęca innych do wzięcia udziału.

Jednym z przyjętych projektów obywatelskich na rok 2018 jest REKULTYWACJA JEZIORA. Zabiegi jakie mają zostać wykonane w jego ramach to: oczyszczenie linii brzegowej z krzewów i gałęzi, które utrudniają wędkowanie, wykoszenie podwodnej roślinności oraz zastosowanie biologicznej metody oczyszczania wody, która zwiększy jej klarowność.

Wszystkie zabiegi mają na celu poprawienie wyglądu jeziora i zapewnienie komfortu osobom, które będą korzystały ze zbiornika – szczególnie w okresie wakacyjnym.

Pierwszy etap, ma na celu usunięcie krzewów i gałęzi znajdujących się wzdłuż linii brzegowej. Rozpoczęcie przedsięwzięcia planuję zbiórką na plaży miejskiej 17 marca (sobota) o godz. 9:00.

Osoby chętne, które chcą przyczynić się do zwiększenia walorów estetycznych jeziora proszę o zabranie ze sobą narzędzi ułatwiających pracę (pilarki spalinowe, paliwo, siekierki, piły ręczne itd.) oraz oczywiście dobry humor i dużo zapału do pracy.

Po ukończeniu prac chciałbym również zaprosić wszystkich przybyłych na ognisko integracyjne pod wiatą rekreacyjną przy jeziorze ( jedzonko i napoje we własnym zakresie ).