Wypadek drogowy na trasie Pniewo-Ciosaniec

Do poważnego zdarzenia drogowego, w wyniku którego poszkodowane zostały cztery osoby, doszło w dniu 19 sierpnia pomiędzy miejscowościami Pniewo-Ciosaniec.

Do zdarzenia, zastępy OSP Okonek, zostały zadysponowane o godzinie 18:16. Po dojeździe, ustalono, że osobowym Peugeotem, który dachował, jechały cztery młode osoby. Wszystkie znajdowały się na zewnątrz pod opieką ratowników medycznych, którzy byli pierwsi na miejscu wypadku.

Najbardziej poszkodowanym, nieprzytomnym chłopcem, zajęli się ratownicy medyczni. Pozostałymi poszkodowanymi, do czasu przyjazdów kolejnych Zespołów Ratownictwa Medycznego, zajęli się strażacy, którzy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po kilkudziesięciu minutach, na miejsce przyleciał zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował nieprzytomnego chłopca do szpitala. Pozostałe trzy osoby, zostały zaopatrzone i przetransportowane do szpitali karetkami.

W czasie prowadzenia akcji ratowniczej, na miejsce przybyła matka jednego z poszkodowanych, która po chwili doznała omdlenia. Wobec niej, ratownicy także wdrożyli działania medyczne, a strażacy podali tlen.

W sumie na miejscu pracowały cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego / w tym załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pięć zastępów straży pożarnej (2xOSP Okonek, 1xOSP Jastrowie, 2xJRG Złotów) oraz Policja.

Patryk Szpura

zdjęcia: Paweł Karolczak

P1010327

P1010333

P1010343

P1010345

P1010351

P1010354