Zdarzenia w dniu 18 sierpnia

18 sierpnia, nasza jednostka ponownie odnotowała pięć wyjazdów do zdarzeń.

Pierwsze dwie akcje, to pożar ścierniska w Józefowie, gm. Złotów oraz pożar trawy w Glinkach Mokrych koło Lotynia.

Kolejne trzy zdarzenia, stanowiły wyjazdy do usuwania agresywnych owadów w Okonku przy ulicach. Lipowa, Wodna oraz Szczecińska.

Pożar ścierniska – Józefowo

Zdarzenie miało miejsce ok. godziny 13:20. Spaleniu uległo ok. 5 ha ścierniska. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej, udało się uratować zagrożone ogniem zboże, które było w bezpośrednim sąsiedztwie. Na miejscu pracowało kilka zastępów OSP z terenu powiatu złotowskiego oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie.

Pożar trawy – Glinki Mokre

W chwili przyjazdu do remizy zastępu GCBA, który wrócił z pożaru w Józefowie, o godzinie 14:40 ponownie rozległ się dźwięk syreny alarmowej. W Glinkach Mokrych zauważony został pożar na polu.

Do działań wyjechały tym razem dwa zastępy z naszej jednostki oraz druhowie z OSP Lotyń oraz OSP Podgaje.

Na miejscu, okazało się, że pali się trawa na obszarze ok. 3 arów. Pierwsi na miejscu byli strażacy z Lotynia, którzy opanowali rozwijający się pożar. Kolejne zastępy wspomogły działania w dokładnym przelewaniu pogorzeliska wodą.

Na miejsce pożaru, przybył również dowódca z KP PSP w Złotowie.

zdjęcia: Krzysztof Cybulski, OSP Lotyń