Zadymienie mieszkania – Okonek

Późnym wieczorem 9 kwietnia w mieszkaniu budynku wielorodzinnego przy ul. Kolejowej pojawił się dym.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia, zgłaszający mężczyzna przebywał na zewnątrz i wykazywał objawy zatruciem tlenkiem węgla (CO). Strażacy natychmiast udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Równocześnie rota ratowników zabezpieczona w sprzęt izolujący drogi oddechowe, weszła do mieszkania aby ocenić sytuację. Ustalono, że dym wydobywa się z nieszczelnego przewodu kominowego natomiast w całym mieszkaniu urządzenie pomiarowe wykazało podwyższony poziom tlenku węgla.

Sprawdzone zostały także pozostałe mieszkania znajdujące się w budynku. W jednym z nich gdzie nikogo nie było, również stężenie CO było podwyższone.

Cały budynek został przewietrzony, palenisko wygaszone, a poszkodowanego mężczyznę przebadał zadysponowany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

W działaniach uczestniczyli także strażacy z JRG Złotów oraz Policja.