W Poniedziałek 30 maja nad naszym terenem przechodziły silne fronty atmosferyczne, które spowodowały zagrożenia związane z powalonymi drzewami i konarami.

Do pierwszego zdarzenia zastęp OSP Okonek wyjechał o godzinie 14:50. Na drodze K-22 za Lędyczkiem w kierunku Cierzni przy drodze przewróciło się drzewo częściowo blokując jeden pas ruchu.

Zdarzenie miało miejsce na granicy województw i pierwszy na miejsce dotarł zastęp z OSP Debrzno, który usunął zagrożenie.

Drugi raz strażacy wyjeżdżali o godzinie 22:30. Tym razem powalone drzewo blokowało drogę na trasie Okonek-Lędyczek.

Ten wieczór był nie tylko pracowity dla naszych strażaków, ale również dla druhów z OSP Lotyń, którzy w tym samym czasie usuwali konary z Drogi Krajowej nr 11 na odcinku Brokęcino-Lotyń.

P1020395

Patryk Szpura, zdjęcie: Marek Mikietyński