Odszedł na wieczną służbę

Z ogromnym smutkiem i żalem informujemy, że w dniu 29 grudnia 2018 r. w wieku 65 lat zmarł wieloletni członek jednostki OSP Okonek ś.p. Zygmunt Kisiel.

Odszedł człowiek, który przez większość swojego życia związany był ze strażą pożarną zarówno ochotniczą jak i zawodową. Służył bowiem w okoneckiej Jednostce Wojskowej gdzie pełnił funkcję strażaka-kierowcy.

W latach 1994-2000 był Prezesem naszej jednostki, a także cały czas czynnie uczestniczył w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Ś.p. Zygmunt Kisiel zapisał się w historii jednostki odbierając w 1995 roku sztandar, który służy strażakom do dnia dzisiejszego.

rok 1995 uroczyste nadanie sztandaru dla OSP Okonek. Odbiera Prezes jednostki ś.p. Zygmunt Kisiel

Za wieloletnią służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 31.12.2018 w Kościele pw. Matki Bożej od Wykupu Niewolników w Okonku o godzinie 14:00. Msza Święta zostanie poprzedzona Różańcem od godziny 13:30.

Z wyrazami szczerego współczucia dla Rodziny i Przyjaciół zmarłego, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Okonku.