Adoracja Grobu Pańskiego

Strażacy z miejscowej jednostki OSP wzięli czynny udział w czuwaniu przy grobie Chrystusa.

W tym roku druhowie służbę w Kościele rozpoczęli od Liturgii Wielkiego Piątku.

W Wielką Sobotę rozpoczęły się warty, w których uczestniczyli nie tylko druhowie OSP, ale również osoby, które w przyszłości chciałyby wstąpić w szeregi naszej jednostki. Warty przy Grobie Pańskim rozpoczęły się w sobotę od godz. 10:00. Strażacy byli podzieleni na dwuosobowe zespoły. Łącznie do godz. 20:00 obyło się 20 zmian.

W salce znajdowało się miejsce odpoczynku strażaków, gdzie można było porozmawiać, pograć w karty czy w tenisa stołowego.

Msza Rezurekcyjna poprzedzona procesją zakończyła okres Wielkiego Tygodnia. Uczestnictwo strażaków podkreśliło uroczysty charakter przeżywania liturgii. Za zaangażowanie druhów w życie Kościoła, ksiądz proboszcz w miłych słowach podziękował za udział i podtrzymywanie wielkanocnych tradycji.

Po zakończeniu Nabożeństwa, zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie z księżmi, a następnie w salce wszyscy złożyli sobie wielkanocne życzenia.

Druhowie OSP biorący udział: Gubow Remigiusz, Sztuka Janusz, Kaluta Kacper, Karolczak Paweł, Kubiak Piotr, Gubow Piotr, Szpura Patryk, Szordykowski Adam, Gajowniczek Michał.

Osoby niezrzeszone: Szczerbuk Radek, Kubiak Jakub, Kubiak Mateusz, Jęczeń Patryk.

Kacper Kaluta, zdjęcia: Patryk Szpura, Adam Szordykowski, Jakub Kubiak

P1000218

P1000198

P1000217

P1000254

P1000221

P1000258

P1000278