Po raz pierwszy w Okonku, ulicami miasta przeszła droga krzyżowa zorganizowana przez miejscowego księdza proboszcza Jana Rataja oraz księdza wikariusza Zbigniewa Olkowskiego. O pomoc poproszeni zostali również strażacy, którzy czynnie włączyli się w to przedsięwzięcie.

d_263f7c1f

Całość polegała na niesieniu dość dużego i ciężkiego krzyża przez różne grupy społeczne m.in. leśników, matki, ojców, młodzież, caritas oraz strażaków.

Trasa biegła od kościoła w stronę cmentarza a następnie ulicą Niepodległości pod kościół.

Uroczystość ta, była poświęcona pontyfikatowi Jana Pawła II, gdzie na każdej z czternastu stacji odczytywany był fragment opisujący jego życie.

W Drodze Krzyżowej udział wzięli następujący druhowie: Remigiusz Gubow, Piotr Kubiak, Piotr Gubow, Adam Szordykowski, Jan Koczela, Michał Gajowniczek, Mateusz Kubiak, Jakub Kubiak, Patryk Szpura.

zdjęcia: Ryszard Mikietyński

d_20460a09