Gaz w mieszkaniu – Okonek

Przed północą w dniu 23 maja, mieszkańcy jednej z klatek bloku przy ul. Szczecińskiej, wyczuli intensywny zapach gazu na korytarzu. Natychmiast o tym zdarzeniu poinformowali straż pożarną.

Przybyli na miejsce strażacy, potwierdzili obawy zaniepokojonych lokatorów i przystąpili do sprawdzania mieszkań w celu ustalenia źródła ulatniania. Równolegle na korytarzu otworzone zostały wszystkie okna w celu przewietrzenia.

Chwilę później, udało się zlokalizować źródło jakim okazała się nieszczelna kuchenka gazowa w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Strażacy zakręcili butlę z gazem i przewietrzyli mieszkanie.

Nieszczelność w obrębie kuchenki gazowej, potwierdzona została pomiarami, które za pomocą detektora wykonał funkcjonariusz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie.

Na szczęście znajdujący się w środku domownicy, nie wykazywali objawów zatrucia.

W działaniach prowadzonych przez godzinę uczestniczyły dwa zastępy OSP Okonek oraz jeden JRG Złotów.

zdjęcie: sxc.hu