Niemieccy urzędnicy zwiedzili remizę

W dniach 7-9 kwietnia, w Okonku przebywała grupa niemieckich urzędników z partnerskiego miasta Stockelsdorf, która brała udział w niemiecko-polskiej wymianie pracowników administracji. Jednym z punktów programu wizyty, było zwiedzanie remizy OSP Okonek.

O jednostce, posiadanym sprzęcie i działaniach podejmowanych przez okonecką straż, opowiedzieli druhowie Marek Mikietyński i Patryk Szpura.

Goście z zaciekawieniem podziwiali sprzęt oraz zadawali wiele pytań na temat funkcjonowania tutejszej jednostki.

Jeden z gości – Florian Svenson, który jest strażakiem w Stockelsdorf, opowiedział jak funkcjonuje straż pożarna w Stockelsdorfie oraz pogratulował sprzętu i wyposażenia OSP Okonek.

Finalnym punktem wizyty, była możliwość zobaczenia panoramy Okonka z wieży remizy.

zdjęcia: Hubert Nowak