13 sierpnia jednostka dysponowana była dwa razy do usunięcia substancji ropopochodnych z drogi.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na odcinku drogi krajowej nr 11 pomiędzy miejscowościami Podgaje-Jastrowie. Wyciek oleju napędowego nastąpił z uszkodzonego ciągnika siodłowego. Największe rozlewisko ropy znajdowało się na parkingu Baru Ania przed Jastrowiem.

P1020727

P1020728

Substancja rozlana była również w Jastrowiu na parkingu przy sklepie Tesco oraz w Podgaju na skręcie do baru Wiktoria.

P1020725

Strażacy z jednostek OSP Okonek, OSP Jastrowie oraz JRG Złotów przy użyciu sorbentu zasypali rozlany olej napędowy, tak aby nie stanowił on dalszego zagrożenia dla pojazdów, które mogły wpaść w poślizg i spowodować wypadek.

P1020730

P1020731

P1020734

Drugie zdarzenie również związane z wyciekiem substancji ropopochodnej miało miejsce na drodze między Pniewem a Ciosańcem.

W tym przypadku substancją, która stanowiła zagrożenie dla podróżujących, okazał się olej hydrauliczny, który wyciekł z nieustalonego pojazdu.

Działania strażaków z OSP Okonek polegały na zasypaniu największych rozlewisk sorbentem, a mniejsze plamy zostały zneutralizowane płynnym odtłuszczaczem.

P1020746