Powalone drzewa w Pniewie

1 września, nad powiatem złotowskim przeszła nawałnica doprowadzająca do wielu zniszczeń.

W wyniku gwałtownej anomalii pogodowej, która przeszła późnym wieczorem, strażacy byli wzywani głównie do złamanych konarów leżących na jezdni oraz jednego powalonego drzewa.

Interwencje te, miały miejsce w pobliżu miejscowości Pniewo.

zdjęcia: Paweł Karolczak

2 września, kiedy nastał ranek, mieszkańcy tej miejscowości dostrzegli inne zniszczenia spowodowane przez wiatr. Mianowicie na terenie jednej z posesji, przewróciło się drzewo uszkadzając płot, a drugie drzewo niebezpiecznie pochyliło się nad budynek, co zagrażało bezpieczeństwu.

W tym przypadku, do pomocy zostali wezwani strażacy z JRG Złotów, którzy na miejsce przybyli podnośnikiem hydraulicznym, z którego stopniowo podcinano gałęzie, a następnie ścięto drzewo.

W działaniach mających na celu usuwanie skutków nawałnicy, brali także druhowie z OSP Pniewo.

zdjęcia: Marek Mikeityński