Tlenek węgla zaatakował

W dniu 2-go lutego o godzinie 15:10, strażacy zostali zadysponowani do zasłabnięcia osoby w domu przy ul. Niepodległości.

Ustalono, że podczas korzystania z łazienki przytomność straciła czternastoletnia dziewczyna. W chwili przybycia, osoba ta była już przytomna i przebywała w innym pomieszczeniu pod opieką osoby dorosłej.

Strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, która polegała na podaniu tlenu poszkodowanej oraz dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla w mieszkaniu.

Urządzenie pomiarowe wykazało obecność CO, a największe stężenie było w łazience gdzie zlokalizowany był piecyk gazowy.

Strażacy zakręcili dopływ gazu do urządzenia grzewczego oraz przewietrzyli cały budynek.

Poszkodowana dziewczyna została zaopatrzona i przetransportowana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.