Wypadek drogowy – Lotyń

Trzy osoby zostały poszkodowane w wypadku drogowym, do którego doszło 22 listopada o godzinie 22:20 w miejscowości Lotyń.

Do zdarzenia doszło na łuku Drogi Krajowej nr 11. Czołowemu zderzeniu uległy dwa samochody osobowe, w których podróżowały łącznie trzy osoby.

Jeden z kierowców w chwili przyjazdu służb ratowniczych, nadal znajdował się w pojeździe.

Strażacy z OSP Lotyń i OSP Okonek, wspólnymi siłami z Ratownikami Medycznymi, wydobyli poszkodowanego na desce ortopedycznej poza pojazd.

Równocześnie pozostali strażacy, do czasu przyjazdu kolejnych karetek, udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy, dwójce poszkodowanych z drugiego pojazdu.

W akcji ratowniczej uczestniczyli także strażacy z JRG Złotów.

W działaniach łącznie brało udział 5 zastępów straży pożarnej, 3 zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego, oraz funkcjonariusze Policji z Okonka i Złotowa.

info. i zdjęcia: Patryk Szpura