Do zdarzenia doszło w dniu 19 października ok. godziny 15:40 na Drodze Krajowej nr 11, pomiędzy miejscowościami Okonek-Podgaje.

Pożar powstał w obrębie kół naczepy podkontenerowej, po awarii ogumienia. Ogień bardzo szybko objął opony oraz zagrażał przepaleniem drewnianej podłogi kontenera, wewnątrz którego znajdowały się drewniane kantówki.

Kierowca przed przyjazdem straży, odłączył ciągnik siodłowy od naczepy oraz samodzielnie podjął próbę gaszenia ognia gaśnicami.

Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych na źródło ognia, a następnie otworzeniu kontenera celem sprawdzenia ładunku, który mógł ulec zapaleniu.

W działaniach uczestniczyli druhowie z OSP Okonek (dwa zastępy), OSP Podgaje (jeden zastęp) oraz strażacy z JRG Złotów (jeden zastęp).

Dalsze działania zabezpieczające, przejęli funkcjonariusze Policji, którzy do czasu usunięcia naczepy z jezdni, wyznaczyli objazdy.

tekst i zdjęcia: Patryk Szpura