Trzy pożary w ciągu dwóch dni

W ostatnich dwóch dnia lutego zastępy z naszej jednostki były trzykrotnie dysponowane do zdarzeń.

27 lutego o godzinie 13:40 dwa zastępy wyjechały do pożaru przewodu kominowego budynku mieszkalnego przy ul. Chłopickiego.

Kolejny pożar wybuchł po godzinie drugiej w nocy 28 lutego w Lotyniu. Tu strażacy musieli zmierzyć się z pożarem budynku gospodarczego.

Paliła się zewnętrzna elewacja, a w środku panowało silne zadymienie. Działania polegały na ugaszeniu ognia oraz przeszukaniu mocno zadymionego wnętrza budynku.

W akcji uczestniczył jednostki OSP Lotyń, OSP Okonek oraz JRG Złotów.

W tym samym dniu doszło do kolejnego pożaru. Zdarzenie miało miejsce w godzinach przedpołudniowych przy ul. Poznańskiej w Okonku.

Niewielki pożar konstrukcji dachu budynku gospodarczego został szybko ugaszony i opanowany.

Właściciel jeszcze przed naszych przyjazdem podjął działania za pomocą gaśnicy co ograniczyło dalszy rozwój pożaru.

Strażacy kamerą termowizyjną dokładnie zlokalizowali źródło ognia i dogasili wszystkie zarzewia.